niedziela, 22 grudnia 2013

Odcinek 9 - Cios prosto w serce

GŁÓWNE POMIESZCZENIE

- Co taka zadowolona jesteś? – zapytała się jej Erza, kiedy zobaczyła, że dziewczyna siedząc przy biurku Natsu, czeka na niego uśmiechnięta
- A nic po prostu Laxus ma trop i czekam na Natsu, by go zbadać …
- A jaki?
- Jest jeszcze jeden punkt w tej gwieździe! I jest nim mój dawny dom J
- I ty się z tego cieszysz? – dopytał się zaskoczony Elfman
- A ty byś nie chciał wiedzieć, jakie tajemnice kryje twoja rodzina? – zapytała się go Lucy
- Dziwna jesteś, ja bym nie chciał!
- Ja też nie! – odezwała się Lisanna z drugiego końca sali. – Głupia jesteś dziewczyno i dlatego nie znajdziesz sobie chłopaka z takim nastawieniem. Tylko tajemnice rodzinne, sekrety rodzinne i nic więcej. Weź znajdź sobie chłopaka, zaproś go do siebie – „Natsu” – zjedzcie kolację – „Natsu” – zaśnijcie obok siebie – „Natsu” – i zróbcie wreszcie coś ostrego – „Oby nie Natsu! „ Cała czerwona siedziała myśleć, o chłopaku, z którym de facto spędziła noc.
- Cześć wszystkim! – Natsu zrobił wejście smoka i od razu pomknął w stronę swojego biurka.
- Cześć! – odpowiedziała mu Lisanna – O jejku ty niezdaro, znowu źle zapiąłeś sobie koszule, – po czym poprawiło mu ją. Lucy przyglądała się tej sytuacji, będąc lekko podirytowana.
- „Czy to jest zazdrość?” – zapytała siebie w myślach, ale zarazem nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. – „Na pewno nie !” – pomyślała kręcąc głową.
- No to ja idę do pracy, ale Natsu pamiętaj jesteś mi winny randkę! – rzuciła Lisanna, po czym poszła w stronę swojego kącika.
- Tak, tak – Natsu podszedł do Lucy i popatrzył na nią. Wyglądało to jakby miał jej coś powiedzieć, ale nie mógł.
- Natsu, Laxus coś znalazł! – krzyknęła Lucy, próbując zapełnić chwilę ciszy.
- Acha … rozumiem … - powiedział obojętnym głosem chłopak – Co takiego?
- Jeszcze jeden punkt na gwieździe…
- Jaki?
- Mój były dom …
- HE!?!?!?!?!?!?!!?! – krzykną zaskoczony Natsu.  - Tak od teraz będziemy to nazywać syndromem Heartfilia. Wszystko, czego nie można wyjaśnić w racjonalny sposób, zostanie wyjaśnione poprzez rodzinę Heartfilia. – powiedział chłopak , po czym wszyscy zaczęli się śmiać na cały komisariat.
- Hahaha – powiedziała cichutko Lucy
- No to, co? Jedziemy? – szeroki uśmiech różowo włosego mówił, że humor mu już powrócił.

                   REZYDENCJA HEARTFILIA

- I co mamy tu szukać? – dopytał się Gray, który stał przed ogromną rezydencją.
- Najlepiej czegoś co może mieć związek z tymi gwałtami, morderstwami i nie wiem z czym jeszcze …- odpowiedział mu Natsu
- Wielkie dzięki za precyzyjną odpowiedź ! – Gray wzruszył i ramionami i ruszył w kierunku posiadłości.
- Wszystko ok. ? – Natsu podszedł do Lucy, która wyraźnie bała się postawić krok do przodu. Stała lekko przerażona, cały czas wspominając wydarzenia, które miały miejsce w jej „domu”.
- Tak … - powiedziała po chwili ciszy – Chcę poznać tajemnice rodzinne, ale zarazem boję się ujrzeć prawdy.
- Zawsze tak jest – Natsu pogłaskał ją lekko po głowie po czym oddalił się – Idziesz? – zapytał po raz kolejny. Lucy kiwnęła głową i ruszyła za nim.
- „To nie to Natsu. Mam wrażenie, że zapomniałam o czymś ważnym, o czymś co ma związek z tajemnicą mojej rodziny” – pomyślała Lucy. Otrząsnęła się, po czym weszła do posiadłości. Zaczęła rozglądać się dookoła. Na pierwszy rzut oka, nic nie wydawało jej się dziwne, jednak kiedy zaczęła się dokładnie przyglądać, zrozumiała, że to nie jest to samo miejsce co kiedyś. Pomimo, że nie było to najgłośniejsze miejsce w całym Fiore, to istniało i nim jakieś życie, a teraz ? Lucy wyczuła pustkę, nicość, która unosiła się w powietrzu, zanosząc do serca mieszane uczucia. 
- Ej Lucy! -  krzyknął Natsu – Jeśli nie możesz, to zostań na zewnątrz !
- A jeśli się zgubisz, to jak  znajdziesz wyjście ? – zapytała uśmiechnięta, przechodząc obok chłopaka
- Tak, tak, pani spec od tajemniczych rezydencji. Jeśliś taka mądra to powiedz mi, gdzie mamy iść czegoś szukać ? – popatrzył się na nią z uśmiechniętą twarzą, oczekując od niej odpowiedzi.
- He … - chciała coś powiedzieć, ale wyszedł jej niezrozumiały bełkot, którego ona sama nawet nie zrozumiała.
- Tak, tak ? – zapytał Natsu przybliżając ucho do jej twarzy
- Może do gabinetu mojego ojca ? – powiedziała cichutko
- No, nareszcie jakieś konkrety! – krzyknął, po czym zaczął wchodzić po schodach.
- Natsu ! – zawołała chłopaka Lucy. Odwrócił się w jej kierunku i popatrzył pytającym gestem – Jego gabinet jest na parterze. – Natsu powoli zszedł, po czym poszedł w prawą stronę.
- Przecież wiem, tylko cię sprawdzałem – powiedział głaskając ją po głowie. Gdy już miał iść, dziewczyna złapała go rękę.
- Natsu … w lewo … - powiedziała nieśmiało Lucy.
- Ok, jednak cię potrzebuję. – stwierdził po kilku sekundach.
         Oboje poszli w kierunku, wskazanym przez Lucy. Gdy dotarli do ogromnych, dębowych wrót, Lucy zatrzymała Natsu i kiwnęła głową, na znak, że to gabinet jej ojca. Natsu delikatnie nacisnął klamkę, po czym ostrożnie otworzył drzwi. Gdy ich oczom ukazał się gabinet, zrozumieli, dlaczego Jude Heartfilia zabronił go przeszukiwać. Na biurku leżała sterta papierów, obok na krześle, były położone w porządku alfabetycznym segregatory, wypełnione kartkami, do granic możliwości. Lucy zaczęła się zbliżać do kominka, w którym ktoś rozpoczął spalanie dokumentów.
- No to mamy co do roboty. – stwierdził Natsu, głęboko wzdychając
- Wiem, tylko … - Lucy chciała coś powiedzieć, ale nagle przerwała, gdy jej oczom ukazał się kawałek papieru, którego ogień nie zdążył dosięgnąć. Leżał on spokojnie, pod popiołem, jakby czekając na odkrycie.
- Co jest?! – zapytał się zszokowany Natsu, ale dziewczyna nie odpowiedziała mu. Rzuciła się na kominek, próbując wyciągnąć kawałek papieru. Gdy jej się to udało, od razu pokazała go Natsu.
- Patrz ! – rozkazała mu. Natsu westchnął, jednak gdy tylko zobaczył, co jest napisane na niej, poczuł, że sprawa nabiera zupełnie innego sensu.

Masz wykonać zadanie perfekcyjnie, pamiętać,
 kto ci dał ten majątek.
Acnologia

- Czyli musimy pogadać z twoim ojcem … znowu … - powiedział Natsu.
- Chyba tak. Natsu ?
- Co tam ?
- Boję się … - powiedziała cicho
- Nie rozumieniem cię Lucy ! – chłopak popatrzył się na tę kamienną twarz dziewczyny, która mocno nad czymś rozmyślała.
- Chodzi mi o to, że to wszystko : Acnologia, mój ojciec, spotkania, morderstwa, gwałty … Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że o czymś zapomniałam. – na chwilę zamilkła, chciała coś jeszcze powiedzieć, ale tego nie zrobiła.
- Wcale ci się nie dziwię. Praktycznie cała ta sprawa ma związek z tobą i twoim ojcem …- Natsu położył dłoń na jej ramieniu.
- Mam nadzieję, że nie zrobicie na miejscu zbrodni, małego Bara Bara – usłyszeli głos za sobą.
- GRAY! – krzyknęli równocześnie zawstydzeni.
- Tak, tak, wiem, że moja osobistość was olśniła, ale lepiej żebyście teraz pojechali do szefunia… Podobno ma ważną rzecz do powiedzenia.  – powiedział im Gray. Natsu popatrzył się na Lucy, dając jej do zrozumienia, że to ona ma podjąć decyzję. Dziewczyna chwilę się zastanowiła, po czym odpowiedziała:
- Może i tak będzie lepiej. – Natsu kiwnął głową. Oboje wyszli z rezydencji i skierowali się do samochodu chłopaka. Jednak za nim wiedli do środka, Lucy odwróciła się, by spojrzeć jeszcze raz na jej były dom.
- Musisz iść, do przodu, stanie w miejscu, nigdy nie przynosi dobrych efektów. – powiedział jej Natsu, wyciągając w jej stronę swoją rękę.
- To nie o to chodzi… - opuściła lekko głowę, jej włosy delikatnie poruszył wiatr. Natsu patrząc na nią, zobaczył przez oczyma kobietę,  pewną kobietę, tak podobną do Lucy.
- Layla … - nie wiedział co znaczy to imię. Po prostu je wypowiedział, nawet nie podejrzewając, że tak miała na imię matka Lucy.
- Co mówiłeś ? – Lucy odwróciła się w jego stronę.
- Nic, po prostu coś mi się przewidziało… - powiedział uśmiechnięty. Nagle poczuł, jak ktoś go chwyta za rękę. Nie był świadomy, że nadal ją trzyma wyciągniętą. 
- Dziękuję! – Lucy szeroko uśmiechnęła się w jego kierunku.
- Kurcze, mam wrażenie, że znajdujemy się w jakimś tanim romansie… - po tych słowach Lucy uderzyła go w ramię.
- W tanich romansach, główni bohaterowie sypiają ze sobą, natomiast w naszym przypadku, możesz najwyżej co sobie pomarzyć. -  obrażona dziewczyna wsiadła do auta.
- Zobaczysz, jeszcze będziesz moja … - powiedział cichutko chłopak, tak żeby Lucy tego nie usłyszała.

(PYTANIA KONKURSOWE : Skąd Natsu zna Laylę ? Kim jest kuzyn Lucy?  )

KOMISARIAT

- I co tam chciałeś nam powiedzieć szefciu ? – krzyknął Natsu, wchodząc do gabinetu swojego przełożonego nawet nie racząc zapukać do drzwi.
- Natsu, czy ja ci nie mówiłem, że kultura nakazuje by zapukać !!!!!!!  - Makarov wymierzył zeszytem, celując prosto w głowę Natsu, ten przewrócił się, nie dając żadnych oznak życia. – Możesz wejść … - rzekł spokojnym tonem do Lucy, która wystraszona skrywała się za drzwiami. Powoli weszła do środka i usiadła na krześle, czekając aż Natsu się otrząśnie.
- Co o tym chciałeś z nami porozmawiać, dziadku ? – zapytał się Natsu siadając obok Lucy
- Ta sprawa … Ah – westchnął i zaplątał palce dłoni, spoglądając na blat biurka. – Przeczytałem wszystkie raporty … twoje, Erzy, Graya, Levy, Laxusa i dochodzę do wniosku, że ta sprawa robi coraz bardziej niebezpieczna. Nasz komisariat narusza strefę, do której nie powinna mieć dostępu. Stare rany dają o sobie znak…
- O CO CHODZI!? – wściekły Natsu zerwał się i uderzył rękoma o ścianę.
- Mam wrażenie, że wiesz o co chodzi. Jeśli rozwiążesz tę sprawę zbliżysz się do zagadki zaginięcia twojego ojca, ale zarazem także możesz spowodować, że Lucy nie wydostane się z bagna, w które ją wciągniesz. – Po tych słowach, chłopak spojrzał na głównego komisarza.
- A,  co to ma ze mną wspólnego ? – zapytała niepewnie Lucy.
- Sam nie wiem …, ale jestem świadom tego, że Igneel znał Laylę. – Makarov zamknął oczy – Nie wiem więcej, ale jestem świadom konsekwencji naruszania tych spraw.
- Musimy … - zaczął mówić Natsu – Musimy rozwiązać tę sprawę, ale nie po to by dowiedzieć się czegoś o moim ojcu, ale po to by dać sprawiedliwość tym dziewczynkom!
- Cieszę się, że nareszcie zmądrzałeś chłopcze ! – powiedział radośnie Makarov – Niestety o tej sprawie, wiem za mało. Polecam wam natomiast pójść do było komisarza – Purehito. On może wam udzielić kilku ważnych informacji. 
- Dziękujemy – powiedzieli równocześnie i wyszli. Makarov, gdy tylko upewnił się, że są wystarczająco daleko, wziął telefon do ręki i zaraz wybrał numer oznaczony jako „Czarny Mag”
- Zrobiłem to co chciałeś, mam nadzieję, że to załatwi sprawę ? – powiedział cichym głosem komisarz główny.
- Tak … Możesz być spokojny, nikt się o tym nie dowie – Makarov usłyszał głos po drugiej stronie. Gdy tylko usłyszał te słowa, rozłączył się, rzucając telefonem o kanapę.
- Co ja zrobiłem …? – usiadł łapiąc się za głowę i trząść ze strachu.

         DOM DAWNEGO GŁÓWNEGO KOMISARZA FAIRY TAIL
- Witamy ! – zaczął rozmowę Natsu
- Witajcie dzieci ! – uśmiechnięty staruszek powitał Natsu i Lucy – Zgaduję, że nie przyszliście odwiedzić starca ?  - odezwał się mężczyzna, który ruszył w ich kierunku poruszając się na wózku inwalidzkim.
- Przepraszamy, ale przyszliśmy tu w konkretnej sprawie… - powiedziała Lucy
- O co chodzi? – zapytał mężczyzna nalewając do filiżanek ciepłej herbaty.
- Chodzi o gwałty sprzed siedmiu lat … - rzekł Natsu.
         Bum … rozległ się dźwięk tłuczonego szkła. Natsu i Lucy spojrzeli na Purehito, który upuścił na ziemię dzbanek z herbatą.
- Czy coś się stało? – powiedziała Lucy powoli podchodząc do staruszka.
- ZAMKNIJ SIĘ! –ryknął na dziewczynę mężczyzna, który ręką próbował ją odgonić jak muchę.  – NIE CHCĘ… - złapał się za głowę  i mając łzy w oczach, cały czas odganiał policjanta i pisarkę. – Ja nie chcę mieć żadnego związku z tą sprawą. Acnologia mnie znajdzie… na pewno … zabiją mnie.
- To Acnologia ma związek z tą sprawą ? – zapytał się poruszony Natsu, jednak mężczyzna tylko odwrócił się i pokierował wózek w stronę kuchni. Natsu popatrzył się na Lucy. Dziewczyna westchnęła tylko, po czym wyszła z mieszkania.
- Co to miało być? – zapytał się Natsu, kiedy wyszli za próg domu.
- Nie wiem, ale nie warto go męczyć. – rzekła Lucy, po czym smutna wsiadła do samochodu. – Możesz mnie gdzieś podwieźć  ? – zapytała gdy Natsu ruszył
- A dokładnie?
- Do HeartfiliaCompany. Muszę porozmawiać z moim kuzynem.  – rzekła wygodnie siadając na fotelu.
- A coś może wiedzieć ? – pomimo, że Natsu nie chciał być natarczywy, jego ciekowość była tak ogromna, że chciał dowiedzieć się prawdy.
- Sądzę, że coś wie, ale nie chce mi powiedzieć.
- Mogę go przesłuchać…
- Bez prawnika ? – ten argument wystarczył by Natsu zamilkł. Był świadomy, że prawnicze hieny, potrafiły nawet wygrać sprawy największych morderców, jeśli tylko zapłaciło im się wystarczająco dużo pieniędzy.
         Gdy tylko dojechali na miejsce, Lucy wyskoczyła z samochodu, żegnając się z chłopkiem. Od razu pognała w stronę gabinetu kuzyna z nadzieją, że czegoś się dowie.
- Co takiego wspaniałego zrobiłem, że zasłużyłem na wizytę mojej ukochanej kuzynki? – powiedział kuzyn widząc Lucy, która stała w progu.
- Wiesz o co chodzi ! – krzyknęła uderzając dłońmi o blat biurka.
- Za bardzo angażujesz się w tę sprawę … - powiedział spokojnie mężczyzna poprawiając krawat.
- Do jasnej cholery !!!!!!! Mój ojciec możliwe, że jest członkiem Acnologia, siedzi teraz w więzieniu za zabójstwo Virgo i powinien …- zamilkła
- Ja wiem o czym ty nie wiesz, ale ja za to nie wiem o pewnej sprawie … Myślałem, że nie pamiętasz, ale widzę, że się myliłem – powiedział ze stoickim spokojem Kuzyn
- Ja nie chcę pamiętać …
- Wiem, ale … nie sądzisz, to dobra wymiana informacji. – Lucy popatrzyła na kuzyna. Usiadła na fotelu i zaczęła mówić …
(TUTAJ URWANIE FRAGMENTU, ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE MUSZĘ WAS PODENERWOWAĆ I PO TO BY WPROWADZIĆ KOLEJNĄ ZAGADKĘ.)        


         Lucy po rozmowie z Kuzynem zaczęła się kierować chwiejnym krokiem w stronę więzienia. Wiedziała, że musi porozmawiać z „ojcem.”
- „Czy tego człowieka mogę nazywać ojcem ?” – zastanawiała się. Nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie. Jedyną rzeczą, której pewna był fakt, że Jude Heartfilia zna prawdę.
- Przepraszam … Czy pani chce kogoś odwiedzić ? – zapytał się Lucy strażnik stojący przy bramie.
- Tak … - powiedziała Lucy
- Czy dobrze się pani czuje? – zapytał zaniepokojony, starszy mężczyzna.
- Wszystko dobrze, po prostu jestem zmęczona. Czy mogę wejść ?
- Oczywiście.
- Jej też nie sprawdzamy Robert-sama ? – zapytał się młodszy strażnik
- Młody ! A ta kobieta, co niby mogłaby tu wnieść ? Topór !? – krzykną oburzony mężczyzna, uderzając chłopaka w tył głowy. Lucy uśmiechnęła się lekko, po czym weszła do środka. Kierowała się w stronę pokojów do spotkań z „osobami z zewnątrz”. Kiedy tak szła, zobaczyła, że po prawej stronie znajduje się szklana szyba. Odbicie, które zobaczyła, przywołało wspomnienia gorsze od najstraszniejszych męczarni i tortur. Przekręciła głowę, nie mogąc uwierzyć w to co widzi. Ich wzroki się spotkały, na krótki moment. Ale to wystarczyła, by zobaczyła twarz mordercy, twarz człowieka, który zamordował jej matkę. Człowieka, o niebieskich włosach. Chciała się zatrzymać, chciała go zabić, ale patrząc na jego twarz, na jego ból wypisany w oczach, nie potrafiła tego zrobić. Po prostu poszła przed siebie.
- „Co ja robię ? ” – zapytała siebie w myślach. Zaśmiała się. Leciutko, ale to wystarczyło, żeby dziewczyna osunęła się na ziemię i zaczęła płakać. Nie wiedziała co ma robić, czuła się taka bezradna. Wszystko o czym chciała zapomnieć, nagle powracało do niej ze zdwojoną siłą. Powoli zaczęła się podnosić.
- Siła, która we mnie jest pomoże mi się podnieść. Matko … wiem, że mnie chronisz, ale proszę cię, pomóż mi nieść moje ciężary… - powiedziała cicho, stawiając kolejne kroki do przodu. Gdy tylko stanęła przy drzwiach, otarła oczy i pociągnęła za klamkę. Widziała, że tam siedzi i na nią czeka. Uśmiechnięty, tak jak za dawnych lat.
- Witaj … tato – to były jedyne słowa, które zdołała wypowiedzieć.
- Witaj córko ! –powiedział szczęśliwy Jude Heartfilia. – Miło cię widzieć …
- Dlaczego ? – zapytała cicho –DLACZEGO SIEDZISZ TU TAKI UŚMIECHNIĘTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! – krzyknęła dziewczyna nie wytrzymując
- Jesteś pierwszą osobą, która mnie odwiedziła… - powiedział smutno.
- Zabiłeś Virgo …
- Wiem ! Ale ty nic nie rozumiesz…
- To mi może łaskawie wytłumaczysz?
- Nie mogę, kiedyś może zrozumiesz, ale jak na razie… nie możesz poznać prawdy.
- DO JASNEJ CHOLERY. CAŁY CZAS TYLKO TO SŁYSZĘ!!!!!!!!!!!!! DLACZEGO !!!!!?!!?!?!?!?! DLACZEGO, NIE MOGĘ POZNAĆ PRAWDY ? – nie potrafiła powstrzymać łez, nie była w stanie tego zrobić.
- Wiem, że zrobiłem coś tak strasznego, że nazywanie mnie bestią, to i tak zbyt łagodne określenie, ale wiedz, że miałem swoje powody…
- Niby jakie?
- Gdybym ci powiedział, zaraz byś leżała tu martwa… Lucy zapomnij o tej sprawie, zapomnij o wszystkim i po prostu żyj.
- Nie! NIE MOGĘ SPOKOJNIE ŻYĆ WIEDZĄC, ŻE TAK WIELE OSÓB MOŻE ZGINĄĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Jesteś taka jak ona … i on.
- On? – zapytała zdziwiona
- Tak… twój ojciec.
- Kto jest moim ojcem ?
- Ja na pewno nie, a szczególnie po tym co zrobiłem. A co do twojego biologicznego ojca… Nie mogę ci powiedzieć …, ale wiedz, że jak się dowiesz, nie będziesz zawiedziona…tak jak mną  - Lucy zaczęła wychodzić. Jednak zatrzymała się na chwilę, odwróciła w kierunku tego człowieka i rzekła…
- Do wiedzenia … tato. – wyszła. Jude Heartfilia ukląkł. Złapał się za głowę, jednak chwilę potem się otrząsnął i pobiegł do drzwi. Otworzył je szeroko i krzyknął.
- DO WIDZENIA … CÓRECZKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! – zamknął drzwi. – Co ja zrobiłem … - oparł się o drzwi, płakał, żałował, tęsknił.


         W TYM SAMYM CZASIE

         Gdy Natsu dojechał do komisariatu, wysiadł z samochodu, mając dziwne przeczucie, które nie dawało mu do końca spokoju. Wchodząc do budynku, cały czas rozmyślał, nad sprawą i nad Lucy.
- Hej Natsu, gdzie Lucy ? – już przy samym wejściu powitała uśmiechnięta Erza
- Co się stało ? Jesteś jakaś rozpromieniona …
- Nic, nic … Jellal dostał przepustkę na święta ! – krzyknęła radośnie dziewczyna
- Święta …? – nie rozumiał tego słowa. Od siedmiu lat, spędzał je samotnie, siedząc przed telewizorem i objadając się pizzą. – Wendy ma podobno na święta, przenieść do ojca …
- Do ojca ? – zapytała się zszokowana Erza
- Tak okazało się, że odwiedzał ją często, podobno założył nową rodzinę, ale pragnie przygarnąć swoje pierwsze dziecko…
- I co się stanie z Wendy ?!
- Najprawdopodobniej zamieszka z ojcem i jego rodziną w Nowym Yorku. – uśmiechnął się szeroko, ale Erza wiedziała, że jest to wymuszony, sztuczny uśmiech.
- Cieszę się … - powiedziała i wyszła. Natsu rozebrał się i poszedł w stronę swojego biurka. Zaczął się patrzeć na akta. Był świadomy, że coś przeoczył, jednak nie mógł niczego znaleźć…
- RATUNKU !!!!!!!!!!!!!!!!!! – usłyszeli wszyscy krzyk. Natsu odwrócił się widząc w drzwiach, postać byłego Głównego Komisarza Fairy Tail.
- Co się stało, stary przyjacielu ?! – odezwał się Makarov, który wyszedł z gabinetu poruszony całym zajściem.
- Chcę mnie zabić ! Acnologia, chce mnie zabić ! Za dużo powiedziałem ! – krzyczał jak opętamy. Natsu chwycił go i powiedział.
- Obronię pana, tylko proszę mi powiedzieć całą prawdę !!!
- Ja… - umilkł i zaczął się zastanawiać. – Ja powiem…, ale musisz iść ze mną. W domu mam dokumenty. Muszę ci wszystko pokazać.
- Dobrze! – kiwnął głową, po czym odwrócił się w stronę Mirajene – Jakby Lucy przyszła mnie szukać, to powiedz jej gdzie jestem, ale zabroń jej przychodzić.
- Dobrze – powiedziała sekretarka. Natsu wstał i zaczął prowadził mężczyznę.

         KILKANAŚCIE MINUT PÓŹNIEJ

- Widzi pan, nic panu przy mnie nie grozi … - powiedział uśmiechnięty Natsu,  który stał po środku sypialni mężczyzny, czekając na jakiś ruch z jego strony.
- Dziękuję… Wszystko jest chłopcze w teczce, w najniższej szufladzie. Dałbym ci, ale sam widzisz. – powiedział pokazując na swoje nogi. Natsu kiwnął głową. Nagle dostał SMS, wyjął z kieszeni telefon, po czym zobaczył, że wiadomość jest od Graya.
- „I co?” – tak brzmiała treść wiadomości, na którą Natsu odpisał – „Wszystko jest w teczce w szufladzie :)” – zdenerwowany Purehito czekał z niecierpliwością. – Już spokojnie, mówiłem nic panu nie grozi. – powiedział uśmiechnięty Natsu chowając telefon do kieszeni.
- Przepraszam, ale czy mógłbyś się pośpieszyć ?
- Oczywiście! – Natsu ukląkł, po czym otworzył szufladę i zaczął w niej szukać teczki. Nagle w pokoju zrobiło się mroczno, Natsu poczuł uderzenie z tyłu głowy. Delikatnie się osunął, nie tracąc przytomności. Próbował dojrzeć napastnika, ale nic nie mógł zobaczyć, przez otaczającą go ciemność. Bum … Jeszcze jedno uderzenie i już tylko mrok …

Ciąg dalszy nastąpi….PROSZĘ PRZECZYTAJ!!! 
Drogi czytelniku


Nawet jeśli blog będzie zakończony proszę cię drogi czytelniku SKOMENTUJ, jak chcesz pójdź na inne moje BLOGI, POLUB moją stronę, albo naciśnij OBSERWACJĘ :)32 komentarze:

 1. Kończyć w takich momentach?!
  Nic tylko zabić!
  Super rozdział dodawaj szybko kolejny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. postaram się dodać, jak najszybciej, ale wiadomo porządki, jedzenia itd :)

   Usuń
 2. zabije cie za tę końcówkę!!! słyszysz zabiję !!!!
  Nie dość że w takim momencie kończysz, to na dodatek moja ciekawość osiągnęła stan krytyczny!!
  Dlatego proszę abyś jak najszybciej wstawiła rozdział!!^^ PROSZĘ
  Ayomii bez odbioru XD. Weny kochana i tak jak mówię........ rozdział ma się pojawi jak najszybciej, bo inaczej ZABIJE !.Nie lepiej nie bo kto będzie pisał dalsze rozdziały....aaaa no i postanowione oszczędzam cię ^^ :* .Całuski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny rozdział :) i mimo że dłuższy to i tak za krótki xd
  Czy dobrze zrozumiałam że niebieskowłosy chłopak który zabił Laylę to Jellal??? :o
  Co do twoich zagadek to po prostu nie mam pojęcia, nie wymyślę żadnej odpowiedzi :/
  Życzę weny i oczywiście wesołych świąt :)
  Anonimka Mary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Specjalnie nie piszę kto to, żeby pobudzić waszą wyobraźnię i dać wam szansę na rozwiązanie zagadek:)

   Usuń
 4. Za szybko mi się skonczylo! »-«
  Z niecierpliwoscia czekam na dalszy ciag i mysle, ze jeden dluzszy bedzie lepszy ;-;
  Pozdrawia i sle wene Anonimek Hiro

  OdpowiedzUsuń
 5. Aaaa!! Kurde czy tylko mi si nasuwa myśl, ze to Igneel jest biologicznym ojcem Lucy?! Obym nie miała racji! Bo wtedy koniec naszego NaLu!!! Cóż weny czasu i chęci! &.&

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojejku nie spodziewałam się takiego pomysłu, ja mam swoje zakończenie, może się zgadza z twoim może nie :)

   Usuń
  2. nie bój nic mi też to przeszło przez myśl!

   Usuń
 6. Ten rozdział był za krótki !! Zdecydowanie za krótki !
  Wszystko ogólnie super jak zawsze, dużo się dzieje, tak dużo, że powoli mi się miesza xd.
  Jellal zabił mamę Lucy ?!?! Żaden inny człowiek o niebieskich włosach nie przychodzi mi do głowy xd. Ej, to wszystko robi sie coraz bardziej pokręcone. Skoro Jellal dostał przepustkę na święta, to wyczuwam niezłe zamieszanie.
  Co ten Makarov zrobił... Boże najpierw Levi teraz on ?! Ten świat oszalał. Aż się boję, kto będzie następny. Mówiąc szczerze jego najmniej bym podejrzewała o coś takiego.
  Kuzyn Lucy -nie mam pojęcia kto to może być xd. Myślałam, myślałam i nic nie wymyśliłam. Ale on za dużo wie, jestem pewna, że on ma jakieś wtyki, albo w policji, albo też należy do Acnologii. A może to on jest odpowiedzialny za te telefony ?
  Były główny komisarz Fairy Tail. Ciekawi mnie czy może jego niepełnosprawność ma coś wspólnego z Acnologią. Równie dobrze to mógł być wypadek dlatego już nie pracuje. Tego gościa już całkowicie nie ogarniam.
  A teraz najważniejsze : CHCĘ WIĘCEJ NALU !!! Tak, dużo Nalu.
  Tak dużo pytań tak mało odpowiedzi. Eh, nie nadawałabym się na detektywa. Jestem zbyt leniwa, żeby sie sama domyślać, więc czekam na kolejny rozdział. Nie mogę się go doczekać. Boże tak dużo pytań tak mało odpowiedzi. Ja bym z chęcią przeczytała w środę nawet jeżeli bedzie krótszy. Życzę dużo, dużo wenym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mało masz w tym racji, tak naprawdę wszystko zamierzam wyjaśnić w 2 sezonie, może 3, i proszę nie podejrzewaj o nic Levy i Makrova, bo to ... nie o to chodzi,o czym ty myślisz. Niedługo będzie BARDZO DUŻO NALU obiecuję. I na pewno nie nadajesz się na detektywa, bo twoje wypowiedzi na temat kuzyna Lucy i Purehito jest totalnie inne niż ty myślisz :)

   Usuń
 7. Ciekawy i mroczny. Jak ja lubię takie opowiadana
  Do napisania
  Ma-cha♥
  PS: Rozdział świetny i wiem chyba kto jest biologicznym ojcem Lucy. I najprawdopodobniej wiem skąd Natsu zna matkę Lucy
  Papatki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jeśli wiesz skąd Natsu zna matkę Lucy, to dawaj propozycję, a nuż odgadniesz :)

   Usuń
 8. wdech, wydech, wdech, wydech...
  *pare minut później*
  Kobieto! To było GENIALNE!
  W czasie czytania miałam tyle mieszanych uczuć.
  Raz się śmiałam z komentarzy Grey'a a raz smutałam z Lucy.
  Idiotka ze mnie! Myślałam że kuzunem Lucy jest Jell bo ostatnio nie pojawiał się, lecz on siedzi w więzieniu. Bakka!
  Chodź mam kolejny pomyśl na kuzyna xDD
  Ale nie mogę wymyśleć skąd... Zaraz, zaraz!
  Nie chcesz mi tu tworzyć historii jak w Darach Aniołach co nie?!
  Lucy i Natsu nie będą rodzeństwem co nie?!

  Dobra, mam mało czasu więć życzę Wesołych świat i szczęśliwego Nowego Roku!!! <33333
  Mei♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj taka wredna nie będę :) I powiem szczerze, że bardzo dużo komentarzy dostałam z pomysłem jak twój :)

   Usuń
 9. Jestem ciekawa ile lat ma kuzyn Lucy.... (wybacz jeżeli gdzieś nie doczytałam i to jest podane) Bo z jednej jego wypowiedzi miałam wrażenie jakby był ojcem Lucy.... Ciekawi mnie czy u ciebie oprócz Jellala i Mystogana jest jeszcze Siegrain. Myślę, że Layla mogła być jakąś przyjaciółką Igneela, to by wyjaśniało skąd znał ją Natsu. Jesteś dla mnie za mądra ;( Ale w tym wypadku to plus, że nie mogę przewidzieć co będzie dalej i jak potoczą się sprawy. Tak jak większość wcześniej proszę o więcej NaLu^^
  Rozdział cudny, nie mogę się doczekać następnego.

  Ahhh, stój jedna ważna rzecz, o której zapomniałam... Naaaaaaaaaaaaatsu, co sięęę dzieję mojemu Naaatsu?!

  Do tego niby konkursu to:
  Skąd Natsu zna Laylę? - Przyjaciółka Igneela ewentualnie była miłość bez dzieci.
  Kim jest kuzyn Lucy? - Jej ojcem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może tak może nie, ale napiszę, że trochę zgadłaś, ale nie powiem w jakiej kwestii, a i kuzyn Lucy ma ok 40 lat :)

   Usuń
  2. A i tak jak obiecałam niedługo będziecie mieli dosyć Nalu

   Usuń
 10. Layla jest matką Natsu a Kuzynem Lucy jest Zeref. Nie wiem czy zgadłam a jak tak to przepraszam. Rozdział świetny ^ ^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wychodzi też na to że Igneel jest ojcem Lucy .

   Usuń
  2. Powiem tak, nie będę nic mówić, ja mam plan, ja się niego trzymam i kiedyś zobaczysz czy masz rację czy nie... może częściowo masz rację, ale nie powiem w której części :)

   Usuń
 11. Jak mogłaś skończyć w takim momencie?! Teraz będę ciągle się zastanawiać co z moim Natsu Wrrr... Niestety nie umiem przewidzieć dalszych wydarzeń jak inni. Pisz dalej! Czekam i nie mogę się doczekać. Weny życzę

  OdpowiedzUsuń
 12. ACH I OCH wszystko bardzo dobrze tylko zbyt mało chemii ale przeżyje to. ale kawałek jak to Natsu sam do siebie powiedział że Lucy będzie jeszcze jego tak mnie poruszył...
  Nie mogę się doczekać następnego roździału. Życzę weny i pomysłów i WESOŁEGO I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurczę myślałam, że napiszę dzisiaj, ale goście i ... Magi - anime i się nie udało :(

  OdpowiedzUsuń
 14. Wyliczenia Lisanny i reakcja Lucy są po prostu bezbłędne!!!
  Akcja z gabinetem wprawiła mnie w świetny nastrój:
  " - Może do gabinetu mojego ojca ? – powiedziała cichutko
  - No, nareszcie jakieś konkrety! – krzyknął, po czym zaczął wchodzić po schodach.
  - Natsu ! – zawołała chłopaka Lucy. Odwrócił się w jej kierunku i popatrzył pytającym gestem – Jego gabinet jest na parterze. – Natsu powoli zszedł, po czym poszedł w prawą stronę.
  - Przecież wiem, tylko cię sprawdzałem – powiedział głaskając ją po głowie. Gdy już miał iść, dziewczyna złapała go rękę.
  - Natsu … w lewo … - powiedziała nieśmiało Lucy.
  - Ok, jednak cię potrzebuję. – stwierdził po kilku sekundach. " Genialnie to przedstawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "- Zobaczysz, jeszcze będziesz moja … - powiedział cichutko chłopak, tak żeby Lucy tego nie usłyszała. " - pieję z zachwytu!!!
  Kurcze!!! Zeref ma wszystkich w łapie!!! Łącznie z policją. Ta sprawa zaczyna śmierdzieć... I jeszcze Natsu obrywa... Nie podoba mi się to. Co Ty dla nas szykujesz???

  Ps. Dodaję drugi komentarz, by oddać zachwyt nad ciągiem dalszym. Po prostu pośpieszyłam się z kliknięciem :opublikuj". Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, a ja uznawałam ten rozdział za jeden z najgorszych :)

   Usuń
 16. Jeśli chodzi o fabułę, to rozdział jest chyba jednym z lepszych! Czasami miałam wrażenie, że w poszczególnych fragmentach akcja za szybko leci, za szybko przechodziłaś w dialogach do konkretów, ale z drugiej strony może to i lepiej? Po co zbędnie przeciągać :P Mimo to bardzo mi się spodobał ten rozdział! Tyle spraw się wyjaśnia, i tyle jest też nowych zagadek, tyle niejasnych spraw, które prowadzą do jednego... Tyle emocji! O matko, aż nie wiem co napisać :D Było trochę zabawnie (szczególnie tekst Graya "Tak, tak, wiem, że moja osobistość was olśniła" mnie rozbroił), ale było też mrocznie i smutno. Nawet wzruszająco (nie lubie Judego, ale jego skrucha mimo wszystko mnie nieco poruszyła). I nie wiem czemu, ale ucieszyłam się, że Natsu i Lucy nie są wciąż razem, tzn zajmują się w sumie tym samym, ale nie są jak papużki nierozłączki tylko każdy poszedł zrobić swoje :)
  No i jak mogłaś przerwać w takim momencie! Masz szczęście, że kolejny rozdział już na mnie czeka bo bym Cię chyba udusiła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby każdy kto mówi tak jak ty i w tej sytuacji mnie dusił, to bym umarła ze 100 razy :)

   Usuń
  2. A i nie lubię przeciągać, bo jeśli to robię, to mam wrażenie, że rozdział jest słaby :)

   Usuń
 17. Lisanna idź i się utop -.- Ona po prostu zazdrości Lucy
  "Weź znajdź sobie chłopaka, zaproś go do siebie – „Natsu” – zjedzcie kolację – „Natsu” – zaśnijcie obok siebie – „Natsu” – i zróbcie wreszcie coś ostrego – „Oby nie Natsu! „ - to mnie po prostu rozwaliło xD
  Człowiek o niebieskich włosach, który zamordował Layle, do tego siędzący w więzieniu... coś mi się wydaje, że to Jellal ;)
  A teraz biegnę czytać dalej, żeby zobaczyć co z Natsu :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Kurde! Ciśnienie aż mi podskoczyło! O co tu chodzi?!?!?! Łał. Całkiem się pogubiłam :D

  OdpowiedzUsuń

Byłeś, przeczytałeś ?
Zostaw ślad po sobie.
Dla ciebie to tylko chwila, a dla mnie kamień z serca, że ktoś coś napisał :)